Annoncer

UDLEJNING AF FLAG

Udlejning pr dag for en stander m. 3 flag 150.- kr.

Udlejning pr dag for to standere m. 6 flag 250.- kr.
[se mere >>]

  • Du er her:
  • Program
  • Program december 2018 og forår 2019

     

    DECEMBER 2018

    4. Uddelingsaften, aften med damer og

    gæster, DUH kl. 19.00

    Taler: Hanne Kristensen, tidl. leder af

    Den Blå Oase I Aabenraa

    TM: Jørgen Thorgaard

    Pa: Programudvalget

    11. Adventsfest

    Nærmere ved festudvalget

     

    JANUAR 2019

    8. Internt møde kl. 18.00

    Hvorfor Grækenland?

    v/ Annemarie Schmidt

    TM: Thyssen Schmidt

    Pa: Programudvalget

     

    20. International Kirkedag. Mødet er med

    ledsagere kl. 10.30 i Bevtoft Kirke

    Derefter møde på DUH

    Emne: Fra Nørrebro til Bevtoft

    v/ Peter H. Glistrup

    TM: Hans Jørgen Clausen

    Pa: Festudvalget

     

    23. Fællesmøde med KFUM & KFUK + IM

    kl 19.00. Mødet er med ledsagere

    Emne: Mercy Ships Hospitalsskib

    TM: Poul Nissen

    Pa: Medlems- og kontaktudvalget

     

    FEBRUAR 2019

    5. Internt møde kl. 18.00

    Time of Fast - Præsidievalg

    TM: Viggo Andresen

    3 minutter Helge Holm

    Pa: Aktivitetstudvalget

     

    7. Distriktsrådsmøde / Klubtræning kl. 19.00

    i Bedsted - Program senere

    19. Møde kl. 19.00. Mødet er med ledsagere

    Dansk Balkan Mission

    v/ Niels Arne Skov Brændstrup

    TM: Thyssen Schmidt

    Pa: Butiksudvalget

     

    27. DUH generalforsamling Kl. 19.30

    Mødet er med ledsagere

     

    MARTS 2019

    5. Internt møde kl. 18.00

    De sidste krigsår af 1. verdenskrig

    v/ Dan Obling

    TM: Hans Jørgen Clausen

    Pa: Programudvalget

     

    19. Forårsfest - Program følger

    Pa. Festudvalget

     

    APRIL 2019

    2. Fabriksbesøg hos Agroform A/S

    Træpillefabrik - v/ Knud Iversen

    Kl. 19.00 på Agroform Biovej 1, Skærbæk

    18.30 evt. samkørsel fra kirkepladsen

    Mødet er med ledsagere

    TM: Hans Jørgen Clausen

    Pa: Programudvalget

     

    5. Distriktskonference i Haderselev

    Program følger

     

    16 Internt møde kl. 18.00

    TM: Iver Sørensen

    3 minutter, som er udvidet til 20 minutter

    Gamle dage, v/ Jørgen Jørgensen

    Pa: Medlems- og kontaktudvalget

     

    30. Internt møde kl. 18.00

    TM: Bent Andersen

    3 minutter Svend Otto Sandgård

    Pa: Butiksudvalget

     

    MAJ 2019

    4. Loppemarked kl. 9.30

    14. Efterlopper kl. 18.00 - Mødet er med ledsagere

    TM: Bent Andersen

    Pa: Butiksudvalget

     

    28. Internt møde kl. 18.00

    Generalforsamling

    TM: Martin Madsen

    3 minutter Erik Hansen

    Pa : Aktivitetsudvalget

     

    JUNI 2019

    11. Sæsonafslutning

    Program følger

    Pa : Festudvalget

     

    15. Regionskonferencen 2019 i Silkeborg

    Indbydelser og program senere

     

    AUGUST 2019

    13. Opstart efter ferie - Krolf- og grillaften

    på Tirslund banen

    Mødet er med ledsagere

    Program følger

    TM: Helge Holm

    Pa: Programudvalget